Praca za granicą - praca w Holandii | informator

praca praca
"Roczna praca każdego narodu jest funduszem, który zaopatruje go we wszystkie rzeczy konieczne i przydatne w życiu, jakie ten naród rocznie konsumuje, a które stanowią bądź bezpośredni wytwór jego pracy, bądź też to, co nabywa za ten wytwór od innych narodów."

Adam Smith

Praca w Holandii

Holandia to kraj, który zaliczany jest do grupy krajów najszybciej rozwijających się gospodarczo. Obecnie gospodarka holenderska rozwija się w szybkim tempie, które powoduje powstawanie zapotrzebowania na wyspecjalizowaną siłę roboczą. Następuje wzrost przepływu kapitału ludzkiego oraz szybki rozwój firm, które zgłaszają zapotrzebowanie na specjalistów danych dziedzin. Bezrobocie jest tu niewielkie, a jego wskaźnik zatrzymał się na poziomie ok. 3,5% w 2007 roku. Od momentu otwarcia swojego rynku pracy w maju tego roku, kraj ten stał się niezwykle popularny wśród kierunków emigracji Polaków. Taki szybki wzrost popularności, przyczynił się do tego, iż nasi rodacy są obecnie czwartą pod względem wielkości grupę narodowościową w Holandii. W dalszym ciągu dużą barierą do pokonania jest brak znajomości języków obcych przez Polaków. Obecnie to jedyny z poważnych hamulców na holenderskim rynku pracy. Niewielu pracodawców decyduje się na zatrudnienie osób nie znających chociażby podstaw języka obcego, np. angielskiego czy niemieckiego.

Bardzo dużo ofert pracy z holenderskiego rynku pracy znajdziecie w Polsce. Należy ich szukać w agencjach pośrednictwa pracy, Internecie, prasie, urzędach pracy oraz u doradców EURES. Również jadąc w ciemno są dość spore szanse na znalezienie pracy. Wiadomo, iż Holandia nie jest tak popularna jak np. Anglia, dlatego też konkurencja na rynku pracy nie jest tu tak ogromna.

Holandia to również kraj bardzo piękny i warto go odwiedzić w celach turystycznych. Przepiękna architektura holenderskich miast potrafi zachwycić każdego. W Holandii przez cały rok dzieje się coś ciekawego. Organizowanych jest mnóstwo imprez rozrywkowych oraz sportowych na najwyższym poziomie. Kraj tulipanów po prostu zachwyca swym urokiem i niepowtarzalną atmosferą, jak również ma do zaoferowania wiele form wypoczynku.