Informacje o serwisie

praca praca
"Roczna praca każdego narodu jest funduszem, który zaopatruje go we wszystkie rzeczy konieczne i przydatne w życiu, jakie ten naród rocznie konsumuje, a które stanowią bądź bezpośredni wytwór jego pracy, bądź też to, co nabywa za ten wytwór od innych narodów."

Adam Smith

Informacje o serwisie

Właściciel serwisu

Serwis internetowy www.ogloszenia-praca.info istnieje od września 2005. Właścicielem serwisu jest firma ABIX. Misją firmy jest szeroko pojęta reklama, głównie reklama internetowa. Zajmujemy się projektowaniem oraz pozycjonowaniem stron internetowych, składem gazet, wykonujemy również ulotki, foldery, wizytówki, kalendarzyki oraz inne materiały reklamowe. Prowadzimy kilka własnych serwisów internetowych, na których sprzedajemy powierzchnię reklamową. Jednnym z nich jest właśnie niniejszy serwis. Pragniemy zaznaczyć, iż nie jesteśmy agencją pośrednictwa pracy. Nie pośredniczymy, nie doradzamy, nie pomagamy w znalezieniu pracy, nie odpowiadamy na żadne zapytania ani prośby dotyczące pomocy w znalezieniu pracy. Więcej informacji o firmie oraz dane kontaktowe na naszej stronie firmowej www.abix.com.pl.

Charakterystyka serwisu

Praca jest jednym z najpopularniejszych tematów w Internecie. Powód jest prosty - Internet umożliwia szybkie dotarcie do dużej liczby osób. Dlatego też pracodawcy chcą zamieszczać ogłoszenia w Internecie, a poszukujący pracy mogą bez wychodzenia z domu przeglądać oferty i szukać tego co ich interesuje korzystając np: z wyszukiwarek internetowych. Odpowiedzią na popularność tej tematyki jest duża ilość serwisów ogłoszeniowych. Większość z nich pobiera opłaty od pracowdawców zamieszczających oferty. My postanowiliśmy stworzyć bezpłatny serwis ogłoszeniowy i zarabiać na sprzedaży powierzchni reklamowej. Zgodnie z misją firmy serwis umożliwia zareklamowanie się w Internecie firmom poszukującym pracowników oraz osobom poszukującym pracy poprzez zamieszczanie ogłoszeń. Aby zamieścic ogłoszenie wystarczy się zarejestrować, po zalogowaniu zalogowaniu użytkownicy mogą dodawać oraz usuwać swoje ogłoszenia. Ogłoszenia pojawiają się na stronie po zaakceptowaniu przez moderatora. Oferty pracy pogrupowane są według branż oraz województw, osobną kategorię stanowią oferty pracy za granicą. Identyczny podział zastosowany jest do ogłoszeń osób poszukujących pracy.

Uwaga na oszustów

Ogłoszenia zamieszczane w serwisie są moderowane, kasujemy te, które uznajemy za mało wiarygodne. Nie weryfikujemy ogłoszeń i z związku z tym nie gwarantujemy ich autentyczności. Właścicel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników. Niestety największa zaleta serwisu (brak opłat oraz łatwe i szybkie dodanie ogłoszenia) jest też jego wadą ponieważ fakt ten mogą wykorzystać oszuści, których w Internecie nie brakuje. Apelujemy do użytkowników o rozważne czytanie ogłoszeń i zweryfikowanie ogłoszenia zanim z niego skorzystacie. W żadnym wypadku nie wolno bez dokładnego sprawdzenia wiarygodności oferty wysyłać pieniędzy lub wyjeżdżać "w ciemno" za granicę. Ogłoszenia bez pełnych danych kontaktowych firmy są mniej wiarygodne i ciężkie do zweryfikowania dlatego, w tym przypadku należy zachować szczególną ostrożność. Zachęcamy do korzystania z serwisów takich jak www.oszukany.pl, gdzie można znaleźć listę nieuczciwych pośredników. Wystarczy poświęcić kilka minut na zweryfiwanie danych firmy i poszukanie w Internecie opinii na jej temat aby nie dać się oszukać. Prosimy w przypadku jakichkolwiek podejrzeń dotyczących ogłoszenia zamieszczonego w serwisie o poinformowanie moderatora, ogłoszenie takie zostanie usunięte.

Nie jesteś anonimowy

Wszystkie osoby, które chcą wykorzystać nasz serwis do zamieszczania fałszywych ogłoszeń informujemy, że adresy IP użytkowników rejestrujących się w serwisie są zapisywane i mogą być przekazane odpowiednim organom w celu znalezienia oszusta. Oszuści nie są więc anonimowi i nie są bezkarni.