Mechanik samochodowy

praca praca
"Roczna praca każdego narodu jest funduszem, który zaopatruje go we wszystkie rzeczy konieczne i przydatne w życiu, jakie ten naród rocznie konsumuje, a które stanowią bądź bezpośredni wytwór jego pracy, bądź też to, co nabywa za ten wytwór od innych narodów."

Adam Smith

Praca dla mechaników samochodowych

W większości społeczeństwo europejskie żyje na wysokim poziomie, co przyczynia się do sporej konsumpcji wynikającej z zamożności mieszkańców zjednoczonej Europy. Rośnie znaczenie transportu, bez którego już nikt nie wyobraża sobie dalszego rozwoju i życia. Dlatego też liczba samochodów kupowanych przez obywateli UE ciągle rośnie. Idąc tym tropem, skoro posiadamy coraz więcej aut, tym samym istnieje coraz większy popyt na ich naprawę. Tym właśnie zajmują się mechanicy samochodowi, którzy nie narzekają na brak pracy. Oczywiście mechanik samochodowy nie tylko naprawia pojazdy, lecz także dokonuje ich regularnych przeglądów technicznych, których należy obowiązkowo przestrzegać. Niestety na unijnym rynku pracy zaczyna brakować tych specjalistów. Zawód staje się jednym z najbardziej poszukiwanych, w którym pracownicy mogą wręcz przebierać w ofertach pracy. Najwięcej ofert dla mechaników samochodowych można znaleźć w: Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Norwegii. Również Hiszpanie i Czesi chętnie zatrudniają obcokrajowców w tej branży.

Najczęściej stawiane wymagania:

Preferowane cechy kandydata to:

Wynagrodzenie:

Zarobki w tej branży wahają się w granicach 9-13 GBP brutto za godzinę oraz 11-15 euro brutto na godzinę (stawki na początek). Wraz z upływem czasu stawka wrasta do 17 euro za godzinę.

Specyfika pracy:

Praca nie należy do najłatwiejszych, bowiem jakby nie było to praca fizyczna, wykonywana zarówno na stojąco jak i na leżąco. Wymaga się dokładności i precyzji. Praca trwa najczęściej od godziny 8 do 17 z przerwą w ciągu dnia, przez 5 dni w tygodniu.