Visual Merchandiser - zawód z przyszłością

praca praca
"Roczna praca każdego narodu jest funduszem, który zaopatruje go we wszystkie rzeczy konieczne i przydatne w życiu, jakie ten naród rocznie konsumuje, a które stanowią bądź bezpośredni wytwór jego pracy, bądź też to, co nabywa za ten wytwór od innych narodów."

Adam Smith

Visual Merchandiser - zawód z przyszłością

Rynek pracy zmienia się nieustannie. Nowe firmy, branże, zawody. Czy polski rynek edukacyjny jest w stanie nadążyć za tymi zmianami? Pod tym względem wyższe uczelnie państwowe pozostają daleko w tyle za uczelniami prywatnymi. To właśnie niepaństwowe uczelnie szybciej dostosowują się do potrzeb rynku pracy, odmładzają kadrę i uczą nowych zawodów.

W ten trend wpisują się także Krakowskie Szkoły Artystyczne. Ich najmłodszym dzieckiem jest Szkoła Visual Merchandisingu.

W dzisiejszych czasach ogromnej konkurencji visual merchandising czyli kreatywna prezentacja produktu ma kluczowe znaczenie dla promocji i sprzedaży w każdej branży, a w szczególności w modzie. Estetyka prezentacji i kreatywność w większym stopniu wpływają na zwiększenie obrotu firm niż wszystkie inne formy marketingu i reklamy. Dla większości osób ekspozycje sklepowe są jedynym źródłem informacji o tendencjach w modzie i mają decydujący wpływ na wybory przy zakupie. Strategiczna rola visual merchandisingu w procesie handlowym stawia osobom pracującym w tym zawodzie bardzo wysokie wymagania. Program Szkoły Visual Merchandisingu jest skonstruowany tak, aby zapewnić optymalne przygotowanie do pracy zarówno w małych jak i dużych firmach. Inicjatywa jest nowa, perfekcyjnie przygotowana, ale przede wszystkim przydatna! Na polskim rynku przecież wciąż brak wykształconych i profesjonalnych Visual Merchandiserów.

Jednak Visual Merchandiser to nie jedyny kreatywny zawód, którego można nauczyć się w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Kształcą także projektantów mody, aktorów, projektantów wnętrz oraz fotografów. Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru przygotowuje nie tylko do projektowania awangardowych, własnych kolekcji, ale także do pracy w wielkich koncernach odzieżowych - dzięki temu większość absolwentów znajduje pracę w zawodzie. Podobnie ukierunkowana jest Szkoła Wnętrz i Przestrzeni, aż 80 % jej absolwentów świetnie sobie radzi pracując w tej branży. Przygotowani do podbicia rynku są także młodzi aktorzy po Szkole Aktorskiej SPOT oraz fotograficy po Szkole Kreatywnej Fotografii. Wszystkie szkoły uczą także niezależności, dają możliwość pracy na umowę zlecenie, uwalniają od konieczności pracy na etacie. Dają wybór najdogodniejszej zawodowej drogi.

Tak więc Krakowskie Szkoły Artystyczne wydają się wyjątkowo trafnym wyborem, dla wszystkich rozsądnie myślących o swojej zawodowej przyszłości, tych, którzy nie lubią zostawać w tyle i tych, którzy ciągle szukają nowych doświadczeń.